13-15 września 2019 – Rekolekcje artystyczne – ANIMA MEA

jakub_tomalak

Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury oraz Fundacja Betesda mają zaszczyt zaprosić na REKOLEKCJE ARTYSTYCZNE składające się z różnych warsztatów. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Anima MEA, w który zaangażowało się duże grono artystów i twórców a patronat nad nim objął bp Michał Janocha.

Rekolekcje artystyczne: Anima MEA

Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A

Termin: od 2019-09-13 do 2019-09-15

„Nie wszyscy są powołani, aby być artystami w ścisłym sensie tego słowa. Jednak według Księgi Rodzaju, zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.”


św. Jan Paweł II – List do artystów (fragm.)


Podążając za myślą Jana Pawła II, razem zastanowimy się jak możemy uczynić nasze życie dziełem sztuki. Artystyczny wymiar wydarzenia na pewno pomoże uczestnikom w poszerzaniu odkrytych dotychczas horyzontów duchowych.

  • Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda wasza dusza?
  • Dokąd zmierza, skąd pochodzi?
  • Jaki kształt przybiera?
  • Jaką duszą jesteście?
  • Co Wam w duszy gra?
  • Cóż Was porusza?
  • Co daje Wam radość i pobudza do życia?   

Te rekolekcje są dla Was. Kierujemy je do wszystkich osób zainteresowanych refleksją opartą o analizę własnej kondycji duchowej i chcących ją wyrazić w formie artystycznej. 


„Każda autentyczna inspiracja artystyczna wykracza bowiem poza to, co postrzegają zmysły, i przenikając rzeczywistość stara się wyjaśnić jej ukrytą tajemnicę. Ma swoje źródło w głębi ludzkiej duszy – tam, gdzie pragnienie nadania sensu własnemu życiu łączy się z nieuchwytnym doznaniem piękna i tajemniczej jedności rzeczy. Wszyscy artyści zdają sobie sprawę, jak głęboka przepaść istnieje między dziełem ich rąk, nawet najbardziej udanym, a olśniewającą doskonałością piękna, dostrzeżonego w chwili twórczego uniesienia: wszystko, co zdołają wyrazić malując, rzeźbiąc i tworząc, jest jedynie przebłyskiem owej światłości, która na kilka chwil zajaśniała oczom ich duszy.”


św. Jan Paweł II – List do artystów (fragm.)


Każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas rekolekcji odbędą się warsztaty:


Podczas wspólnych modlitw i konferencji słowo wygłosi:

Ks. Grzegorz Mączka – zafascynowany Słowem Bożym i muzyką. Klawiszowiec, organista, akompaniator. Kapelan zespołu Abba Pater Music. Od 2001 roku kapłan diecezji kaliskiej. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Ukończył PSM w Kępnie w klasie fortepianu. W trakcie studiów teologicznych należał do grupy muzycznej: poznańskiego ASD znanej później jako Pinokio Brothers. W 2004 r. podjął dalszą naukę – studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku dyrygentura chóralna i muzyka kościelna. Obecnie należy do kadry pedagogicznej Studium Organistowskiego w Kaliszu i jest członkiem Diecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej. Równocześnie związany jest z projektami muzycznymi prowadzonymi przez Jakuba Tomalaka jak: Festiwal Życia Abba Pater, chór Musica Nova Calissiensis oraz Abba Pater Music. Brał udział w nagraniach płytowych Nowa Pieśń, 12 Oddechów, Akatyst do św. Józefa Oblubieńca Bogurodzicy.


ZAPISY:

Warunki uczestnictawa oraz koszt na poszczególnych stronach warsztatów. Uwaga – liczba miejsc ograniczona


Kontakt: 

Piotr Szewczyk
kom: 501-570-568
e-mail: kultura.dobremiejsce@gmail.com


Projekt Anima MEA to również kolejna wystawa, którą we wrześniu można zobaczyć w Galerii Krużganek w Dobrym Miejscu. Więcej informacji –  dobremiejsce.org/anima-mea-projekt-2

Leave your comment